המקום פועל במתכונת של מרכז גמילה בלבד ללא בית מאזן

חלופה לאשפוז פסיכיאטרי

בשנים האחרונות, הולכת וגוברת המודעות עבור חלופה לאשפוז פסיכיאטרי, שכן לא מעט מהמתקנים השונים עלולים לייצור חוויה טראומטית בקרב המטופלים. לא די בכך שלא מעט מהמטופלים עלולים להרגיש כי הסיטואציה עצמה של אשפוז, עלולה להחמיר את החוויה האישית שלהם ואף להחריף את הבעיה. לכן מוסדות המציעים אפשרות לבית מאזן, תוכניות העצמה אישית, כלים להתמודדויות שונות ועוד הפכו בשנים האחרונות לחלופות מעולות במקום אשפוז פסיכיאטרי. וכאשר אנו נחפש עבורנו או עבור היקרים לנו חלופה שכזו, מומלץ להכיר את פטריק קליניק המציעים שירותים פסיכיאטריים רבים וביניהם גם חלופה לאשפוז במתקנים שלווים ועם צוות מעולה.

חלופה לאשפוז פסיכיאטרי – אפשרויות מובילות

כמו שנכתב מעל חלופה לאשפוז פסיכיאטרי נעשית כיום על ידי תוכניות כמו בית מאזן, הפרוסות במגוון אזורים ברחבי הארץ ובחלקם ניתן גם לקבל החזרים כספיים דרך קופת החולים. במדינות כמו ארצות הברית קיימים מרכזי הפוגה שונים, אך בארץ התוכנית של בית מאזן המאפשרת שמירה על חיי שגרה עד כמה שניתן וצוות תומך מעלה את האפקטיביות שבטיפול מאשר באשפוז.

מעל לשמירה על חיי שגרה מצליחים המטופלים לקבל יחס הרבה יותר אישי, לחוות דינמיקה חיובית בין קבוצות ועוד שלל כלים אשר יעזרו למטופל לא רק בזמן החלופה אלא גם להמשך שגרה בריאה ותקינה. על כן, בית מאזן כיום מתקם תחת מגוון תצורות, החל מחוות ועד לקליניקות מפנות העשויות להעניק חוויה אחרת לגמרי למושג "חלופה אשפוזית" ולעיתים לעלות על הציפיות שלנו.

ליווי אישי וצמוד לאורך כל הדרך

חלופה לאשפוז פסיכיאטרי מצריכה לא מעט ליווי מקצועי, לכן תוכניות של הבית המאזן ניתן למצוא צוות מקצועי העומד לרשות השוהים לאורך כל שעות היממה, לעיתים בשילוב של כמה שירותים כמו פסיכיאטר ורופא או חובש. המעטפת הזו כוללת בין היתר גם התפתחות אישית וניסיון לתת כלים להתמודדות בהמשך הדרך, ועל כן בחירה שכזו צריכה להיעשות תחת לא מעט מחשבה.

לכן, כאשר אנו חושבים קליניקה מעולה עבור חלופה לאשפוז פסיכיאטרי, נוכל להיעזר בפטריק קליניק המציעים שירותים פסיכיאטריים מהשורה הראשונה.

חלופת אשפוז פסיכיאטרי

חלופות אשפוז

כיום, הולכת ומתפתח המושג חלופות אשפוז אשר הפך לפופולרי בעוד ועוד מדינות ברחבי העולם המערבי, החל מגרמניה ועד לארצות הברית ואפילו כאן בישראל. בארצות הברית ישנם הוסטלים ייעודים במגוון אזורים ואפילו מקומות הנחשבים לאזורי הפוגה ואילו בגרמניה ובעוד מקומות ברחבי אירופה, מופעלים תוכניות כבית מאזן. בתים אלו מעולים עבור אלו הסובלים מפגיעות נפשיות כאלו ואחרות, אך גם לאלו הסובלים ממצוקות קשות ומקבלים המלצה מהרופא הפסיכיאטר המטפל. את הבחירה אחר חלופות לאשפוז פסיכיאטרי מומלץ לעשות אצל פטריק קליניק, המוביל במגוון שירותים פסיכיאטריים ובעל צוות מקצועי ומנוסה בכל שעות היממה.

למה חלופות אשפוז?

חלופות אשפוז עלו כצורך גם מצידם של המטופלים וגם מצידה של המערכת הציבורית, כאשר במערכת הציבורית ניתן לקבל פונקציה עיקרית של טיפול בין אם הוא סגור הוא פתוח זה כבר דבר אחר, אך זו הפונקציה העיקרית. ואילו מצד המטופלים החלופה לאשפוז מייצרת סביבה קצת יותר אינטימית, המתלווה לכך גם יחס אישי מטעם אנשי המקצוע השונים, החל מהפסיכיאטר והאחות ועד למדריכים השונים.

ההשגחה בחלופות אשפוז הינה עשרים וארבע שעות ביממה, היא אמורה להעניק רשת תמיכה מלאה להתמודדות עם משברים שונים ובמרבית המקומות ניתנים גם אפשרויות שונות של טיפול. החל מטיפול קבוצתי ועד לטיפול הוליסטי, קונבנציונלי אישי, לצד פעילויות פנאי שונות שאמורות גם לשמור על חיות ושמירה נכונה של מסגרת.

חלופות אשפוז: הבחירה הנכונה לנו

בחירה בחלופות אשפוז יכולה להיות מעולה עבור אנשים החווים קושי רגשי קיצוני, או כאלו המתערערים בעולמם הפנימי. מקרים שכאלו לאו דווקא זקוקים לאשפוז ומסגרות אשר ידעו להכיל את התקופה הסוערת יוכלו לא רק לבצע חוויה מתקנת לטיפול פסיכולוגי/פסיכיאטרי למטופל, אלא לבסס מחדש את האמון בינו לבין סוגי הטיפול השונים אשר יתאימו לו.

לכן, בחירה בשירותים כמו חלופות אשפוז צריכה כלול את הטיפול הטוב ביותר והאישי ביותר, בדיוק כמו זה שנוכל לקבל אצל פטריק קליניק. המעניקים חלופות אשפוז מעולות, עם מתקני שהייה ברמה גבוהים, רופאים וצוות אחיות מהשורה הראשונה ובעיקר ליווי אישי מתחילת ההליך ועד החזרה אל השגרה.

חלופות אשפוז

חלופת אשפוז פסיכיאטרי

במהלך העשורים האחרונים גובר השימוש בחלופת אשפוז פסיכיאטרי, אשר מצליח להראות לא רק על יעילות שלעיתים גבוהה יותר משל אשפוז אלא אף גורם לשימור המוטיבציה אצל המטופלים ויכולת שמירה על שלווה וחיי פנאים בריאים. תוכניות אלו כמו בית מאזן ועוד תוכניות אחרות, הפך לפופולרי ראשית ברחבי העולם והחל מהעשורים האחרונים הולך וצובר תאוצה תחת לא מעט הגדרות שונות ומודלים כאלו ואחרים לטיפול. וכאשר אנו מתלבטים בנוגע לחלופת אשפוז, עבורנו או עבור היקרים לנו מומלץ להגיע דווקא אל פטריק קליניק המציעים שירותים מגוונים ומקצועיים ברמה הגבוהה ביותר שיש.

כל מה שצריך לדעת על חלופת אשפוז פסיכיאטרי

לפני שאנו ניגשים לחיפוש אחר חלופת אשפוז פסיכיאטרי, חשוב לדעת כי ישנם לא מעט סגנונות של חלופות כאלו בארץ, כאשר חלק מהם אפילו מציעים חלופה לאשפוז ביתי תחת פיקוח. אבל בתוכניות כמו בית מאזן או חלופות אחרות בקליניקות ומרפאות שונות, ניתן לקבל טיפול קבוצתי, טיפולים אישיים שונים ולהתנסות במגוון שירותי פנאי האמורים להעצים ולעודד את המטופלים השונים.

מסגרת זו בנוסף איננה מהווה מקום לחרדה וגם לא אמורה לעורר תחושות כאלו, כאשר מרבית מתקני השהייה ידידותיים ולא אמורה לשרות תחושה של אימה או חרדה מעצם הכניסה אל מתחמים אלו. להפך, תוכניות אלו נעשו על מנת לספק טיפולים בצורה יותר אישית, מכילה ומקצועית באשר לכל מטופל ומתקיים גם עקב העומס בחדרי המיון הפסיכיאטריים בארץ.

הבחירה הכי בריאה

כחלק מסלי הבריאות של מרבית המטופלים נוכל גם להנות מימון כמעט מלא עבור חלופות אשפוז פסיכיאטרי, שכן כל מה שנתבקש לעשות הוא לענות על מספר קריטריונים ולקבל החזרים מלאים במרבית המקרים. עם זאת בחירה זו תהיה גם חכמה עבור הסובבים של המטופל, שכן לא יחוו יחד איתו את חווית המיון הפסיכיאטרי ואת חוסר יכולת ההכלה בהתמודדויות שונות של המטופל.

לכן אחת ההמלצות היא להגיע אל קליניקה ייעודית ומנוסה בהענקת חלופה ראויה לאשפוז פסיכיאטרי כזו שנוכל לקבל אצל פטריק קליניק. שם נוכל לקבל שירות מקצועי וליווי אישי בכל זמן השהות.

    אנחנו כאן למען השקט הנפשי שלכם..
    cloud
    cloud