המקום פועל במתכונת של מרכז גמילה בלבד ללא בית מאזן

טיפול בהתמכרות

סיפורי הצוות או מכתבי תודה

טיפול בהתמכרויות

אחד מהטיפולים היותר שכיחים כיום במערב הוא לא אחר מאשר טיפול בהתמכרות של כמעט כל דבר, החל מסמים, קניות, טיסות, מיניות מוגברת ועוד מגוון הולך וגדל של התמכרויות שונות ומשונות. התמכרויות אלו עלולות להוביל את המכורים, לא רק לכדי פגיעה פיזית ונפשית אלא גם פגיעה בסובבים אותם ובאהובים עליהם.

כל זאת תוך כדי חוסר ידיעה או הבנה בנוגע להשלכות של המעשים אותם הם מבצעים, על כן הליכי גמילה אמורים להיעשות בצורה מקצועית ומדויקת עבור כל מטופל. ובבחירה של קליניקות לטיפול בהתמכרויות שונות, נוכל להגיע אל פטריק קליניק המתמחים בטיפול בהתמכרויות וטיפולים פסיכולוגים שונים.

סוגי טיפול בהתמכרות ומה חשוב לדעת

כאשר אנו עוסקים בטיפול בהתמכרות, חשוב לדעת כי כל סוג סם מבצע פעולה שונה על הגוף ועל מערכות הגוף השונות, בין אם מדובר בכדורי שונה המטשטשים את הגבולות עבור הנוטלים אותם ובין אם מדובר במשתמשים בסמים קשים כמו קוקאין או הרואין. המשותף לטיפולים אלו הוא בעיקר ההדרגתיות, כשאר אנשים הצורכים תרופות מרשם זקוקים להפחתה הדרגתית ומאוזנת במינון ואילו הנוטלים סמים כמו הרואין יקבלו תחליפים שונים בהדרגה גם כן.

מלבד צורות והאפקטיביות של הסמים ותחליפיהם, חשוב להכיר תוכנית הגמילה אמורות להיעשות בצורה מותאמת לכל מטופל. שכן ההתמכרות איננה הסיבה למצבו הנוכחי של המטופל, אלא מסתתרת בבעיה רגשית או נפשית שעודנה טופלה ודורשת ליווי ותמיכה החל משלבי הגמילה וגם בשלבים שלאחר מכן.

איך לזהות את הצורך בטיפול בהתמכרות?

הרבה לפני שאנו חורצים עבורנו או עבור הסובבים אותנו טיפול בהתמכרות, ממליץ שנכיר כמה סימנים אשר יכולים להעיד על הצורך של המכור להגיע לטיפול שכזה, שכן השלב הראשון הוא ההודאה כמובן אך לפניו יש עוד כמה. ראשית האם המכור סובב סביב ההתמכרות, בין אם ברצון לעשן לאורך כל היום ובין אם הרצון לצרוך משככי כאבים ברוב שעות היממה. סימנים קיצוניים יותר ילוו בעצבנות, כעס ולעיתים בכאבים פיזיים בכל הגוף.

טיפולים אלו חשוב לעשות אצל המומחים, כמו פטריק קליניק המציעים מגוון טיפולים בהתמכרויות שונות ויחס אישי מנצח.

cloud
cloud