המקום פועל במתכונת של מרכז גמילה בלבד ללא בית מאזן

גמילה מתרופות

סיפורי הצוות או מכתבי תודה

גמילה מתרופות מרשם

זמנים קשים עלולים לגרום לרבים מאיתנו להתמודד עימם כל ידי התמכרויות ובריחות שונות, חלקינו נעשה זאת דרך הימורים, צריכת פורנו ובשנים האחרונות עוד ועוד מטופלים מוצאים מזור דווקא בהתמכרות לתרופות שונות. השימוש במשככי כאבים, נוגדי דיכאון, קושי בשינה ועוד מגוון תופעות שונות הביא ללא מעט מקרים של התמכרויות והוביל גם לפתיחה של לא מעט מרכזים המספקים גמילה מתרופות מרשם.

כיום, ניתן לקבל שירותי גמילה אלו דרך מגוון רחב של קליניקות, כאשר אחת המובילות שבהן היא ללא ספק פטריק קליניק המספקת מגוון שירותי גמילה, טיפולים פסיכולוגיים עם אנשי צוות מהשורה הראשונה.

גמילה מתרופות מרשם: מה השלבים?

אחד השלבים הראשוני בהליך של גמילה מתרופות מרשם הוא כמובן שלב ההודאה, שכן למרבית המכורים ישנו קושי גדול להודות בהתמכרות שלהם אל הדבר. השלב השני הוא כמובן יעוץ עם פסיכולוג והכוונה מקצועית, גם אם במידה וההתמכרות היא קשה חשוב להבין כי את שלב הפסקת הכדורים יש לעשות בצורה מסודרת וקצבית, לא להפסיק בבת אחת.

המשך השלבים תלוי במידת ההתמכרות, שכן התמכרות עלולה לדרוש מהמטופל לעיתים שהייה במוסד סגור בכדי לקבל מעטפת חזקה ומכילה ולעיתים יוכל המכור לבצע הליך גמילה מבלי לפגוע בשגרת יומו. כך או כך שלב ההודאה והרצון להתנקות, הוא בין השלבים הקריטיים בהליך.

גמילה מתרופות מרשם בעזרת צוות מסור

לעיתים, הליך של גמילה מתרופות מרשם, איננו מלווה רק בקושי פיזיולוגי בעל סימפטומים לא נעימים למטופל אלא גם בהשלכות נפשיות ולעיתים אף במצבי רוח מדוכדכים. בדומה להתמכרויות אחרות, שלב ההתנקות מלווה לא פעם בירידה במצב הרוח, אפתיות ולעיתים אף לסף עצבים נמוך.

על בהליך של גמילה גם מתרופות מרשם מומלץ לעשות זאת דרך מכון גמילה או מוסד, אשר אינם רק בעלי ניסיון בתהליכי גמילה שונים ובעלי הכלים המתאימים להליך זה, אלא גם יוכלו לספק אזור שהייה נאות לכל מטופל והכלה מספקת בכל שלב התהליך. את כל אלו נוכל לקבל אצל פטריק קליניק המציעים שורה של תהליכי גמילה, עם ניסיון וידע עשיר החל מטיפולים פסיכולוגים רבים ועד לתהליכי גמילה.

תהליך גמילה מתרופות

ישנם לא מעט התמכרויות המלוות במגוון הליכים והתנהגויות שונות, אחת מאותן התמכרויות היא התמכרות לתרופות הנחשבת להתמכרות די חדשה ישנה בתחום הרפואה והנרקוטיקה. הליך של גמילה מתרופות דורש קודם כל הכרה גם של המטופל, כאשר הכרה זו מתקיימת ניתן לטפל ולפתוח בהליך שכזה. במידה ואינה קיימת הכרה או התכחשות ניכרת מצד המטופל, יתקיים קושי לא קטן בגמילה מתרופות ובכלל.

לכן, בין אם מדובר בהתמכרות למשככי כאבים או לתרופות נוגדות דיכאון כאלו ואחרות, מומלץ להגיע אל קליניקה המנוסה בהליכי גמילה שונים ומתרופות בכלל בדיוק כמו פטריק קליניק. שם נוכל למצוא מתקני שהייה מעולים, צוות בזמינות גבוהה וניסיון עשיר.

גמילה מכל סוגי התרופות

לעיתים, שימוש ממושך בתרופות עלול להוביל גם להתמכרות אליהם, ההשפעה יכולה להיות פסיכולוגית המשרה תחושה של תלות ואילו במקרים משככי כאבים אלו יכולים להיות תחושת האופוריה מתקבלת בשימוש בהם. כך או כך גמילה מתרופות דורשת תוכנית מתאימה ומסודרת מראש, החל מכדורים כדוגמת מאוקסיקוד ועד לכדורי וליום וכדורי שינה אחרים. ומכיוון שלכל אחד מהכדורים גם תכונות שונות, כך גם יש לנהוג בתוכנית המותאמת עבור כל מכור.

ישנם לא מעט תרופות אשר כל יועדן הוא לעזור לנו לא להיתפס במצבי רוח ירודים, עם זאת עם שימוש מוגבר בהן חלק מהמטופלים עלולים להתמכר אל התחושה הזו. בכדורים אלו לדוגמא מומלץ לבצע גמילה בצורה הדרגתית ובטוחה.

צורות שונות לגמילה מתרופות

כיום, גמילה מתרופות יכולה להתבצע דרך מגוון רחב של פלטפורמות ותוכניות, כאשר ישנן כאלו המשלבות טיפול קבוצתי, כאלו הנעשות בצורה פרטנית וכאלו הנעשות בשילוב של שניהם ועוד שילובים אחרים ומגוונים. כל אלו מעניקים למטופל לא רק את היכולת לבחור בין סוגי הטיפול, אלא גם להתאים זאת בצורה המתאימה והנכונה ביותר למידותיו ולסוג ההתמכרות שלו.

הרי ברור לכולם כיום כי התמכרות הינו רק סימפטום, על כן בתהליך של גמילה ישנו צורך במעטפת שלמה שתוכל להכיל את ההליך ולעזור ולפתור את הבעיה שבבסיסה עומדת ההתמכרות. לכן, בבחירת מרכזי גמילה מסוג זה, מומלץ להגיע אל פטריק קליניק.

cloud
cloud